Home / ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ / ΕΝΟΡΓΑΝΗ / Πού και πώς θα δείτε το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης

Πού και πώς θα δείτε το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης

Απευθείας μεταδόσεις των τελικών (τηλεοπτικά από την ΕΡΤ, αλλά και στο κανάλι της FIG στο YouTube), καθώς και «ζωντανή» ροή όλων των αποτελεσμάτων, θα υπάρχει στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής της Ντόχα, που ξεκινά την Πέμπτη (25/10) και θα διαρκέσει μέχρι το επόμενο Σάββατο (03/11).

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ – ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Στους προκριματικούς δεν θα υπάρχει «ζωντανή» τηλεοπτική ή διαδικτυακή μετάδοση.
Οι τελικοί θα προβληθούν τηλεοπτικά απευθείας από την ΕΡΤ, καθώς και διαδικτυακά (live stream) από το επίσημο κανάλι της FIG στο YouTube: youtube.com/gymnasticschannel

ΜΑΓΝΗΤΟΣΚΟΠΗΜΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ: Όλα τα προγράμματα των προκριματικών, κάθε αθλητή και αθλήτριας, θα «ανέβουν» στο κανάλι της FIG στο YouTube μετά την ολοκλήρωση της διοργάνωσης.

«ΖΩΝΤΑΝΗ» ΡΟΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ: H Διεθνής Ομοσπονδία Γυμναστικής θα προσφέρει «ζωντανή» ροή αποτελεσμάτων, σε προκριματικούς και τελικούς, μέσα από την ειδική ιστοσελίδα που είναι αφιερωμένη στη διοργάνωση: goo.gl/jYbFsH

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:

Η Εθνική ανδρών (Νίκος Ηλιόπουλος, Νίκος Κρανίτης, Λευτέρης Πετρούνιας, Αντώνης Τανταλίδης, Γιώργος Χατζηευσταθίου) θα αγωνιστεί την Παρασκευή 26/10 (14:30 – 16:45 ώρα Ελλάδας), στον 8ο από τους συνολικά 10 προκριματικούς ομίλους.
Οι Έλληνες αθλητές θα περάσουν διαδοχικά από τους κρίκους, το άλμα, το δίζυγο, το μονόζυγο, το έδαφος και τον πλάγιο ίππο.

Η Εθνική γυναικών (Αργυρώ Αφράτη, Εβελίνα Μάγια, Βασιλική Μιλλούση, Ευαγγελία Μονοκρούσου, Ιωάννα Ξουλόγη, Βάλια Πλυτά) θα κλείσει τον προκριματικό της κατηγορίας της, συμμετέχοντας στον 11ο και τελευταίο όμιλο, την Κυριακή 28/10 (17:30 – 19:15 ώρα Ελλάδας).
Οι Ελληνίδες εκπρόσωποι θα αγωνιστούν κατά σειρά στη δοκό ισορροπίας, το έδαφος, το άλμα και τους ασύμμετρους ζυγούς.

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ:

Πέμπτη 25 Οκτωβρίου
09:00 – 22:15: Προκριματικός ανδρών, 1ο σκέλος (Όμιλοι 1-5)

Παρασκευή 26 Οκτωβρίου
09:00 – 22:15: Προκριματικός ανδρών, 2ο σκέλος (Όμιλοι 6-10)

Σάββατο 27 Οκτωβρίου
09:00 – 21:45: Προκριματικός γυναικών, 1ο σκέλος (Όμιλοι 1-6)

Κυριακή 28 Οκτωβρίου
08:00 – 19:15: Προκριματικός γυναικών, 2ο σκέλος (Όμιλοι 7-11)

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου
15:00 – 18:00: Τελικός ομαδικού ανδρών

Τρίτη 30 Οκτωβρίου
15:00 – 17:10: Τελικός ομαδικού γυναικών

Τετάρτη 31 Οκτωβρίου
15:00 – 17:50: Τελικός σύνθετου ατομικού ανδρών

Πέμπτη 1 Νοεμβρίου
15:00 – 17:10: Τελικός σύνθετου ατομικού γυναικών

Παρασκευή 2 Νοεμβρίου
15:00 – 18:30: Τελικοί οργάνων, 1ο σκέλος
(ΑΝΔΡΕΣ: Έδαφος, Πλάγιος ίππος, Κρίκοι, ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Άλμα, Ασύμμετροι ζυγοί)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου
15:00 – 18:30: Τελικοί οργάνων, 2ο σκέλος
(ΑΝΔΡΕΣ: Άλμα, Δίζυγο, Μονόζυγο, ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Δοκός ισορροπίας, Έδαφος)

error: Content is protected !!