Home / ΚΕΝΤΡΙΚΗ / Συνεχίζεται αύριο η δράση στις Εθνικές κατηγορίες υδατοσφαίρισης

Συνεχίζεται αύριο η δράση στις Εθνικές κατηγορίες υδατοσφαίρισης

Οι Α1 εθνικές κατηγορίες υδατοσφαίρισης συνεχίζονται αύριο με την τέταρτη αγωνιστική για τους άνδρες και τη δεύτερη για τις γυναίκες.

Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική)

*Ποσειδώνιο 15.00 ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – ΠΑΟΚ (Σπανούδης, Αγγελίδης)

*Ιωνικό 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA LINES – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μπουδραμής, Αχλαδιώτης)

*Δημοτικό Αλίμου 18.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρκοπούλου, Κουρτίδης)

*“Αντ. Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ 19.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Κουρτίδης, Κωνσταντινίδης)

*Δημοτικό Π. Φαλήρου 20.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βόσικας, Κατσώνης)

*Εθνικό Πειραιά 20.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

Η Βαθμολογία

Σωματείο Αγώνες Νίκες Ισοπ. Ήττες Τέρματα Βαθμοί

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 3 0 0 39-11 9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 3 3 0 0 36-23 9

3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 3 2 1 0 38-18 7

4.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 3 2 0 1 20-19 6

-.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 3 2 0 1 25-25 6

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 3 2 0 1 19-27 6

…………………………………………………………………………………………………………..

7.ΕΘΝΙΚΟΣ 3 1 1 1 20-22 4

8.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 3 1 0 2 25-22 3

…………………………………………………………………………………………………………

9.ΑΠΟΛΛΩΝ 3 1 0 2 17-26 3

10.ΠΑΟΚ 3 0 0 3 16-23 0

-.ΝΟ ΧΙΟΥ 3 0 0 3 25-36 0

12.ΟΦΘ 3 0 0 3 15-43 0

Επόμενη αγωνιστική (17/11): Ολυμπιακός – ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ, Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χανίων – Εθνικός, ΓΣ Περιστερίου – Υδραϊκός, ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου ASTRA LINES

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική)

*Εθνικό Λάρισας 17.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Κυράνης Κ., Κυράνης Χρ.)

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ποσποτίκης, Θωμάς)

*”Αντ. Πεπανός” 20.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μπιράκης, Δαμιανάκης)

Οι Βαθμολογίες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σωματείο Αγώνες Νίκες Ισοπ. Ήττες Τέρματα Βαθμοί

1.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 1 1 0 0 17-2 3

-.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 1 0 0 15-2 3

3.ΕΘΝΙΚΟΣ 1 0 0 1 2-15 0

4.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1 0 0 1 2-17 0

Επόμενη αγωνιστική (17/11): Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1 1 0 0 12-9 3

-.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 1 1 0 0 9-8 3

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 1 0 0 1 8-9 3

4.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 1 0 0 1 9-12 3

Επόμενη αγωνιστική (17/11): ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας

error: Content is protected !!