Αρχική ΚΕΝΤΡΙΚΗ Ωραίος και Ευρωπαίος ο Ολυμπιακός

Ωραίος και Ευρωπαίος ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έφτασε στην τρίτη του νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς επικράτησε εύκολα με 13-7 της Γιαντράν Σπλιτ στον Πειραιά.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση και πήρε προβάδισμα με τρία γκολ διαφορά (3-0) πριν ολοκληρωθούν τα τρία πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν, ωστόσο η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με δύο τέρματα διαφορά (7-5).

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός «έσφιξε» την άμυνα του και κατάφερε να πάρει μια διαφορά τεσσάρων τερμάτων στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου (10-6). Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να παίζουν καλή άμυνα και στο τέταρτο οκτάλεπτο και σε συνδυασμό με τις πολύ καλές επιθετικές επιλογές πήραν εύκολη νίκη με 13-7.