Αρχική ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Το Σάββατο συνεχίζεται η δράση στην Α1 ανδρών

Το Σάββατο συνεχίζεται η δράση στην Α1 ανδρών

Η Α1 πόλο ανδρών συνεχίζεται με την 19η αγωνιστική. Το Σάββατο θα διεξαχθούν πέντε αναμετρήσει, οι οποίες αναμένεται να “ξεδιαλύνουν” την κατάταξη.

*Δημοτικό Αλίμου 14.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Κουρέτας, Μπουδραμής)

Το παιχνίδι, που θα μεταδοθεί απευθείας από την ΕΡΤ, δεν διεξάγεται στην έδρα του ΑΟΠΦ (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου), λόγω τεχνικού προβλήματος που προέκυψε.

*Λαιμός, ΝΟΒ 15.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA LINES (Μπιράκης, Κραβαρίτης)

*Ποσειδώνιο 15.00 ΠΑΟΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κωνσταντινίδης, Αχλαδιώτης)

*”Αντ. Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ 17.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ (Κατσώνης, Θωμάς)

*Δημοτικό Γουδή 18.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Κουρέτας, Μπιράκης)

Το παιχνίδι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη (20/3, 19.00), στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά (Παϊρακταρίδης, Κραβαρίτης), λόγω των υποχρεώσεων του πρώτου στο Τσάμπιονς Λιγκ, το Σάββατο (16/3).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σωματείο Αγ. Νίκ. Ισ. ‘Ηττ. Τέρμ. Βαθμ.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 18 18 0 0 290-76 54

2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 18 14 1 3 160-105 43

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 18 14 0 4 167-135 42

4.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 18 9 3 6 152-142 30

5.ΠΑΟΚ 18 9 0 9 146-138 27

-.ΕΘΝΙΚΟΣ 18 8 3 7 147-140 27

……………………………………………………………………………………………………….

7.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 18 7 2 9 142-160 23

8.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 18 6 1 11 125-155 19

……………………………………………………………………………………………………

9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 17 5 3 9 136-150 18

10.ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA 18 5 0 13 126-209 15

11.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ18 5 1 12 126-158 15

12.ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ 17 0 0 17 89-238 0

Σημείωση 1: Ο ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ έχει έναν (1) Μηδενισμό και μείον έναν (-1) βαθμό

Σημείωση 2: Εκκρεμεί η απόφαση για τον αγώνα ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ

Επόμενη αγωνιστική (23/3): ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Εθνικός – ΠΑΟΚ, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων – Απόλλων Σμύρνης, Υδραϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου Astra Lines – ΑΝΟ Γλυφάδας

ΣΚΟΡΕΡ

74 Μοσκόφ (Απόλλων), 58 Γούνας (Ολυμπιακός), 39 Μιμίδης Στ. (ΝΟ Χίου), 38 Φουντούλης (Ολυμπιακός), 37 Καρούντζος (ΠΑΟΚ), 36 Γεννηδουνιάς (Ολυμπιακός), 33 Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 32 Φώσκολος (Εθνικός), 30 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 28 Αργυρόπουλος – Κανακάκης (Ολυμπιακός), Παπαδόγκωνας (Εθνικός)