Αρχική ΚΕΝΤΡΙΚΗ Το πλήρες πρόγραμμα μεταδόσεων της Formula 1 από την ΕΡΤSports για τη...

Το πλήρες πρόγραμμα μεταδόσεων της Formula 1 από την ΕΡΤSports για τη σεζόν του 2019

Δείτε το πρόγραμμα των μεταδόσεων της Formula 1 από την ΕΡΤ, που ξεκινά με τις ελεύθερες δοκιμές την Παρασκευή 15 Μαρτίου από το Γκραν Πρι της Αυστραλίας, και ολοκληρώνεται με τον τελευταίο αγώνα της χρονιάς στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου. Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν από την ΕΡΤSports.

Πρόγραμμα τηλεοπτικών μεταδόσεων της Formula 1 από την ΕΡΤ:

Αυστραλία
Παρασκευή 15 Μαρτίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 03:00-04:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 07:00-08:30
Σάββατο 16 Μαρτίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 05:00-06:00
· Προκριματικά: 08:00-09:00
Κυριακή 17 Μαρτίου:
· Αγώνας: 07:10
Μπαχρέιν
Παρασκευή 29 Μαρτίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 13:00-14:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 17:00-18-30
Σάββατο 30 Μαρτίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 14:00-15:00
· Προκριματικά: 17:00-18:00
Κυριακή 31 Μαρτίου:
· Αγώνας: 18:10
Κίνα
Παρασκευή 12 Απριλίου
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 05:00-06:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 09:00-10:30
Σάββατο 13 Απριλίου :
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 06:00-07:00
· Προκριματικά: 09:00-10:00
Κυριακή 14 Απριλίου:
· Αγώνας: 09:10
Αζερμπαϊτζάν
Μεγάλη Παρασκευή 26 Απριλίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Μεγάλο Σάββατο 27 Απριλίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή του Πάσχα 28 Απριλίου:
· Αγώνας: 15:10
Ισπανία
Παρασκευή 10 Μαΐου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 11 Μαΐου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 12 Μαΐου:
· Αγώνας: 16:10
Μονακό
Πέμπτη 23 Μαΐου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 25 Μαΐου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 26 Μαΐου:
· Αγώνας: 16:10
Καναδάς
Παρασκευή 7 Ιουνίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 17:00-18:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 21:00-22:30
Σάββατο 8 Ιουνίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 18:00-19:00
· Προκριματικά: 21:00-22:00
Κυριακή 9 Ιουνίου:
· Αγώνας: 21:10
Γαλλία
Παρασκευή 21 Ιουνίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 22 Ιουνίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 23 Ιουνίου:
· Αγώνας: 16:10
Αυστρία
Παρασκευή 28 Ιουνίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 29 Ιουνίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 30 Ιουνίου:
· Αγώνας: 16:10
Μ. Βρετανία
Παρασκευή 12 Ιουλίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 13 Ιουλίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 14 Ιουλίου:
· Αγώνας: 16:10
Γερμανία
Παρασκευή 26 Ιουλίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 27 Ιουλίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 28 Ιουλίου:
· Αγώνας: 16:10
Ουγγαρία
Παρασκευή 2 Αυγούστου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 3 Αυγούστου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 4 Αυγούστου:
· Αγώνας: 16:10
Βέλγιο
Παρασκευή 30 Αυγούστου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 31 Αυγούστου
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου:
· Αγώνας: 16:10
Ιταλία
Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 12:00-13:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 16:00-17:30
Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου:
· Αγώνας: 16:10
Σιγκαπούρη
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 11:30-13:00
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 15:30-17:00
Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 13:00-14:00
· Προκριματικά: 16:00-17:00
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:
· Αγώνας: 15:10
Ρωσία
Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 11:00-12:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 15:00-16:30
Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 12:00-13:00
· Προκριματικά: 15:00-16:00
Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου:
· Αγώνας: 14:10
Ιαπωνία
Παρασκευή 11 Οκτωβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 04:00-05:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 08:00-09:30
Σάββατο 12 Οκτωβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 06:00-07:00
· Προκριματικά: 09:00-10:00
Κυριακή 13 Οκτωβρίου:
· Αγώνας: 08:10
Μεξικό
Παρασκευή 25 Οκτωβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 18:00-19:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 22:00-23:30
Σάββατο 26 Οκτωβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 18:00-19:00
· Προκριματικά: 21:00-22:00
Κυριακή 27 Οκτωβρίου:
· Αγώνας: 21:10
ΗΠΑ
Παρασκευή 1 Νοεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 18:00-19:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 22:00-23:30
Σάββατο 2 Νοεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 20:00-21:00
· Προκριματικά: 23:00-00:00
Κυριακή 3 Νοεμβρίου:
· Αγώνας: 21:10
Βραζιλία
Παρασκευή 15 Νοεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 15:00-16:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 19:00-20:30
Σάββατο 16 Νοεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 16:00-17:00
· Προκριματικά: 19:00-20:00
Κυριακή 17 Νοεμβρίου:
· Αγώνας: 19:10
Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα
Παρασκευή 29 Νοεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 1: 11:00-12:30
· Ελεύθερες Δοκιμές 2: 15:00-16:30
Σάββατο 30 Νοεμβρίου:
· Ελεύθερες Δοκιμές 3: 12:00-13:00
· Προκριματικά: 15:00-16:00
Κυριακή 1 Δεκεμβρίου:
· Αγώνας: 15:10
ΠΗΓΗ: digitaltvinfo