Αρχική ΚΕΝΤΡΙΚΗ «Δίχτυα» και στο τένις το κύκλωμα του Ραούλ Μπράβο

«Δίχτυα» και στο τένις το κύκλωμα του Ραούλ Μπράβο

Το κύκλωμα με την ονομασία «Οίκος» στο οποίο συμμετείχαν και οι Ραούλ Μπράβο και Κάρλος Αράντα, είχε απλώσει τα… δίχτυα και σε άλλα αθλήματα εκτός από το ποδόσφαιρο.

Σύμφωνα με ισπανικά Μέσα ο Ισπανός ποδοσφαιριστής κατηγορείται ότι εμπλέκεται σε στημένους αγώνες στο Γουίμπλεντον το 2017 και συγκεκριμένα στο διπλό των Ισπανών Φελισιάνο Λόπεθ και Μάρκ Λόπεθ απέναντι στους Αυστραλούς Ματ Ριντ και Τζον Πάτρικ Σμιθ.

Πιο συγκεκριμένα, υπάρχει τηλεφωνική συνομιλία λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, στην οποία ο Αράντα προτείνει να ποντάρει στο ενδεχόμενο ήττας του ισπανικού ζευγαριού, ζητώντας το 50% των κερδών του στοιχήματος.

Το ισπανικό ζευγάρι, αν και πήρε το πρώτο σετ, ηττήθηκε τελικά με 3-1, με τις ισπανικές αρχές να ερευνούν το ενδεχόμενο να υπήρχε κάποιος δόλος ή κάποιο προσυμφωνημένο αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο ματς.