Αρχική ΚΕΝΤΡΙΚΗ Πρεμιέρα για Στέφανο και Μαρία στην Αγγλία

Πρεμιέρα για Στέφανο και Μαρία στην Αγγλία

Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη πραγματοποιούν σήμερα τις πρεμιέρες τους στο Ηνωμένο Βασίλειο, σε ένα γεμάτο πρόγραμμα. Στη… μάχη της χορτάρινης σεζόν ρίχνεται και ο Ρότζερ Φέντερερ.

Η 24χρονη τενίστρια είναι η πρώτη βάσει προγράμματος (περίπου στις 15:00 ώρα Ελλάδος) που θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της στο γρασίδι, καθώς σήμερα θα αγωνιστεί στο Μπέρμιγχαμ απέναντι στην κορυφαία τενίστρια του κόσμου Ναόμι Οσάκα.

Περίπου στις 17:00 ώρα Ελλάδος ο καλύτερος Έλληνας τενίστας όλων των εποχών θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον εξαιρετικό Κάιλ Έντμουντ στο ιστορικό τουρνουά του Queen’s.

Στη Γερμανία και στο Χάλε ο Ελβετός “Βασιλιάς” θα αγωνιστεί απέναντι στον Τζον Μίλμαν, με απώτερο σκοπό να κατακτήσει τον δέκατο τίτλο της καριέρας του στο τουρνουά. Ο 38χρονος αν καταφέρει να το πετύχει αυτό θα γίνει ο πολυνίκης τους θεσμού.

Στο Queen’s συμμετέχουν επίσης οι Χουάν Μαρτίν Ντελ Πότρο, Ντένις Σαποβάλοφ, Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, Στάνισλας Βαβρίνκα και Νικ Κύργιος.

Οι αγώνες της ημέρας: 18 Ιουνίου 2019

Queen’s Club Championships – Queen’s, Λονδίνο, Ην. Βασίλειο (ATP 500)

Centre Court:
14:00 Stan Wawrinka v. Daniel Evans COSMOTE SPORT 7HD
15:30 Juan Martin Del Potro v. Denis Shapovalov COSMOTE SPORT 7HD
17:00 Stefanos Tsitsipas v. Kyle Edmund COSMOTE SPORT 7HD
18:30 Grigor Dimitrov v. Felix Auger-Aliassime COSMOTE SPORT 7HD

Court 1:
14:00 Jay Clarke v. Lucas Pouille
15:30 Marton Fucsovics v. Feliciano Lopez
17:00 Marco Cecchinato v. Milos Raonic
18:30 Nick Kyrgios v. Adrian Mannarino

Court 5:
14:00 Jeremy Chardy v. Mikhail Kukushkin
15:30 Alex De Minaur v. Aljaz Bedene

Noventi Open – Halle, Γερμανία (ATP 500)

Stadion:
13:00 Jan-Lennard Struff v. Laslo Djere COSMOTE SPORT 6HD
14:30 Borna Coric v. Jaume Munar COSMOTE SPORT 6HD
16:00 Jo-Wilfried Tsonga v. Benoit Paire COSMOTE SPORT 6HD
18:30 Roger Federer v. John Millman COSMOTE SPORT 6HD

Court 1:
13:00 Peter Gojowczyk v. Richard Gasquet
14:30 Rudolf Molleker v. Sergiy Stakhovsky
18:00 Nikoloz Basilashvili v. Matteo Berrettini

Court 2:
13:00 Guido Pella v. David Goffin
14:30 Taylor Fritz v. Roberto Bautista Agut
16:00 Andreas Seppi v. Mats Moraing

Birmingham Classic – Μπέρμιγχαμ, Ην. Βασίλειο (WTA Premier)

Ann Jones Centre Court:
13:30 Dayana Yastremska v. Julia Goerges
15:00 Naomi Osaka v. Maria Sakkari
16:30 Venus Williams v. Aliaksandra Sasnovich
18:00 Donna Vekic v. Ashleigh Barty SuperTennis HD

Court 1:
13:30 Ekaterina Alexandrova v. Petra Martic
15:00 Jelena Ostapenko v. Iga Swiatek
16:30 Harriet Dart v. Yulia Putintseva
18:00 Qiang Wang v. Lauren Davis
19:30 Jennifer Brady v. Lesia Tsurenko

Court 2:
15:00 Kristyna Pliskova v. Viktoriya Tomova

Mallorca Open – Μαγιόρκα, Ισπανία (WTA International)

Pista Central:
12:00 Varvara Lepchenko v. Anastasija Sevastova
15:00 Victoria Azarenka v. Caroline Garcia
17:30 Viktoria Kuzmova v. Maria Sharapova
19:30 Angelique Kerber v. Ysalinne Bonaventure

Pista 1:
12:00 Saisai Zheng v. Samantha Stosur
13:30 Tereza Martincova v. Amanda Anisimova
15:00 Paula Badosa v. Alison Riske
16:30 Alize Cornet v. Sara Sorribes Tormo

Pista 2:
12:00 Kaja Juvan v. Ons Jabeur
13:30 Shelby Rogers v. Shuai Zhang