Αρχική ΣΤΙΒΟΣ Καλή εμφάνιση από την ανδρική σκυταλοδρομία στα 4Χ400μ.

Καλή εμφάνιση από την ανδρική σκυταλοδρομία στα 4Χ400μ.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Γιάννης Ντέτσικας, Πέτρος Κυριακίδης, Κώστας Νάκος και Μιχάλης Παππάς στην πρώτη τελική σειρά της σκυταλοδρομίας 4Χ400μ. στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομάδων στο Μπίντγκοζ.

Οι πρωταθλητές μας έκαναν μεγάλη κούρσα στη διοργάνωση της Πολωνίας και κατέλαβαν την τέταρτη θέση με 3:08.17. Την πρώτη θέση κατέλαβαν οι Τσέχοι με 3:05.96, δεύτεροι ήταν οι Ουκρανοί με φετινό ρεκόρ 3:06.04 και τρίτοι οι Ελβετοί επίσης με φετινό ρεκόρ 3:07.82.

Στην τελική κατάταξη την πρώτη θέση πήρε η Ιταλία που με 3:02.04 σημείωσε την καλύτερη φετινή επίδοση στην Ευρώπη! Δεύτεροι με φετινό ρεκόρ 3:02.08 ήταν οι Γάλλοι, ενώ φετινό ρεκόρ σημείωσαν και οι τρίτοι Πολωνοί με 3:02.56. Οι πρωταθλητές μας παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν κατετάγησαν στην όγδοη θέση.

* Στη δισκοβολία των ανδρών ο Γιώργος Τρέμος κατέλαβε την ένατη θέση με καλύτερη βολή στα 56,81μ.