Compos Νότιγχαμ – Μπρέντφορντ: σύνθεση [30/09]

Νότιγχαμ θα πρέπει να απαλλαγούμε από Brentford σε έναν αγώνα που υπόσχεται να είναι κρίσιμος. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για το ερχόμενο Σάββατο από τις 17:00 ώρα Γαλλίας. Δείτε το Πρόβλεψη Νότιγχαμ – Μπρέντφορντ.

Nottingham vs Brentford Preview

Στην 7η αγωνιστική της Premier League, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπαίνει στο παιχνίδι σε καλή κατάσταση. Η Νότιγχαμ Φόρεστ, από τη μία πλευρά, έπαιξε την έκτη αγωνιστική κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι το περασμένο Σάββατο, κερδίζοντας με 2-0.

Με βάναυσο ρυθμό, η Σίτι πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 7ο λεπτό με τον Φιλ Φόντεν, με ασίστ του Κάιλ Γουόκερ. Erling Haaland πέτυχε το δεύτερο γκολ του αγώνα στο 14ο λεπτό, με ασίστ του Matheus Nunes.

Ο μέσος όρος κατοχής μπάλας στο παιχνίδι ήταν 57% για τη Σίτι, αλλά αυτό συνέβη κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νότιγχαμ ανέκτησε πλήρως τον έλεγχο της μπάλας. Αλλά ήταν πολύ αργά.

Στην περίπτωση της Μπρέντφορντ, η ομάδα έπαιξε με την Άρσεναλ την Τετάρτη. Οι Κανονιέρηδες κατάφεραν να κερδίσουν με 1-0, μετατρέποντας το παιχνίδι σε νίκη με 1-0. αυτό είναι το έκτο συνεχόμενο παιχνίδι στο οποίο οι “μέλισσες” δεν καταφέρνουν να κερδίσουν.. Το γκολ ήρθε νωρίς στο παιχνίδι, στο όγδοο λεπτό, από τον Reiss Nelson μετά από πάσα του Edward Nketiah.

Νότιγχαμ και Μπρέντφορντ καταλαμβάνουν την 12η και 13η θέση στην τρέχουσα κατάταξη. Η πρώτη έχει έξι βαθμούς από δύο νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες, ενώ η δεύτερη έχει πέντε βαθμούς από μία νίκη, τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Την περασμένη σεζόν, η Νότιγχαμ βρέθηκε 16η στον πίνακα με 38 βαθμούς, αλλά η Μπρέντφορντ τα πάει πολύ καλύτερα: είναι 9η με 59 βαθμούς από 15 νίκες, 14 ισοπαλίες και 9 ήττες.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις, οι Reds είναι οι πιο πιθανοί για να κερδίσουν.